Navigona nawigacja GPS 7100

Nawigacja nie jest już nowością. Jest raczej elementem życia człowieka, który ułatwia mu codzienność. Firma Navigon doskonale to rozumie i już w 2007 roku wprowadziła na rynek urządzenie do nawigacji GPS 7100.

Najnowszą funkcją technologiczną omawianego urządzenia jest Reality View czyli podgląd rzeczywisty. Dodatkowo można włączyć funkcję Asystenta Pasa Ruchu czyli Lane Assistant. Dla nawigacji GPS 7100 skrzyżowanie nigdy nie zaskoczy kierowcy, bowiem ma on wbudowane przejrzyste informowanie o skrzyżowaniach, nawet autostrad. Asystent informuje gdzie należy skręcić aby tor jazdy był jak najbardziej przyjazny. Dzięki 4,3 calowemu ekranowi dotykowemu można z łatwością znaleźć prawidłowy tor ruchu czy pas ruchu.

Urządzenie nawigacyjne GPS 7100 jest wyposażone w system POI Point of Interest, który gromadzi informacje o ciekawych punktach. Obecnie wbudowane ma 2 miliony takich miejsc. Pewnie nikogo już nie dziwi wyposażenie tego typu sprzętu w zestaw słuchawkowy Bluetooth. Telefon komórkowy nie będzie już przeszkodą podczas jazdy. Urządzenie jest dość małe i wyposażone w kod PIN, który chroni przed kradzieżą.

Kierowca może wybrać trasę w zależności od potrzeb: tą bardziej malowniczą, najbardziej optymalną, czy też najkrótszą i szybszą. Możliwe jest również wybranie trybu wyświetlania 2D lub 3D do podglądu mapy.

Urządzenie nawigacyjne GPS 7100 jest wyposażone w pamięć, do której zapisują się wszystkie trasy. Podgląd tych danych jest możliwy przy użyciu programu Excel. Navigon 7100 został zbudowany w oparciu o wygodę: mierzy 92x130x23 milimetry oraz waży 195 gram.

Ten dość już starszy model nawigacji jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie łatwość obsługi i minimalizację opcji, a nie lubią np. nadmiaru gadżetów w jednym urządzeniu. Warto skusić się na to Navigon 7100, szczególnie, że jest stosunkowo tani w porównaniu do nowych modeli.