Imieniny w dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach zanika wiele wcześniej obchodzonych świąt. Jednym z nich są imieniny które na celu ma świętowanie imienia. Każdy dzień w roku ma wybrane imiona , których posiadacze mogą tego dnia świętować. Dziś, nawet jeśli ktoś obchodzi imieniny zwyczajowo nie obchodzi ich tak hucznie jak wiele lat temu. W dawnych czasach, które nie były tak dawno, święto imienia było jednym z bardziej obchodzonych świąt w rodzinie. Wiele osób potrafiło przyjechać nawet z odległych miejsc w kraju, aby usiąść i świętować. Bardzo często imprezy te trwały więcej niż jeden dzień.

Imieniny obchodzone dziś

W dzisiejszych czasach święto imienia jest poniekąd zapomniane. Wiele osób ceni sobie spokój i ciszę w świecie w którym wszyscy gonią za pieniądzem i pracą. Wiele osób również zapomina o istnieniu tego święta. Priorytetowe dla wszystkich są urodziny, które również przechodzą w ostatnim czasie w fazę – impreza w gronie najbliższych.

Wiele hucznych imprez rodzinnych pozostało zapomnieniem ze względu na niechęć często nachalnych gości i dalekiej rodziny. Obecne czasy stawiają na zamknięte grupy osób wokół nas, które są wierne sobie i się przede wszystkim znają. Wiele osób ma mniejszą chęć poznania dalekiego wuja, którego znają jedynie z opowieści, a którego po tej imprezie zapewne już nie zobaczą.

Istnieją niekiedy imiona o których wiele osób wie, gdyż są to huczne święta przypisane do narodów, stąd można uznać, że są to jedyne imieniny obchodzone w starym stylu. Warto pamiętać o tej dawnej tradycji, gdyż nadal są osoby wyznające wyższość imienin nad urodzinami. Często zapraszają wiele osób z dalekiego kręgu, aby przyszli i świętowali. Pozostaje tutaj kwestia tego, czy chcemy być w tym gronie i świętować fakt wystąpienia imienia w kalendarzu razem z tą osobą.

Pamiętaj, że w każdej sytuacji masz możliwość rezygnacji z przyjęcia zaproszenia z jakiegokolwiek powodu i nie musisz się nikomu tłumaczyć ze swoich decyzji, nawet jeśli odmawiasz przyjścia na czyjś ślub. Warto jednak, jeśli się dopytuje przekazać jakikolwiek argument poświadczający, że Twoja decyzja jest dla Ciebie ważna.

Święto imienia to święto, które jest w sercach wielu polaków bardzo ważne i im bliskie. Nie marnujmy tego potencjału, jeśli są nadal wśród nas osoby wyznające to święto, pozwólmy im je świętować tak jak chcą, zachowując dawne zwyczaje i metody. Ważne, że te osoby dobrze się czują w swoim towarzystwie oraz wśród ludzi, których zapraszają. Jeśli chciałbyś zacząć w podobny sposób świętować swoje imię zacznij od przygotowania pokoju oraz listy gości, których zaprosisz, a następnie postaw na klasyczne przyjmowanie gości przygotowując duży obiad, podwieczorek oraz kolację wraz z dodatkiem dużej ilości alkoholu, którego w czasie świętowania goście mogą nadużywać. To są stare metody świętowania imienin, które powinny zostać zachowane. Pamiętaj, aby nie świętować zbyt długo oraz głośno, gdyż możesz w ten sposób sprowadzić na siebie niezadowolenie sąsiadów.