Adrianna – pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Adrianna jest żeńską wersją imienia Adrian, które wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Dosłownie znaczy ono “należący do Hadrii” – włoskiego miasta, które przed tysiącami lat uchodziło za wyjątkowo ważny port Etrusków. Imię to po raz pierwszy zyskało popularność w połowie XIV wieku.

Adrianna – znaczenie imienia

Adrianna to kobieta, która dąży do postawionych celów pomimo wszelkich przeciwności losu. Jest uparta, rzadko zmienia swoje zdanie. To idealistka, która uwielbia mieć wszystko pod kontrolą. Rzadko odczuwa lęk, a nawet w skrajnie stresujących sytuacjach zachowuje opanowanie i podejmuje rozsądne decyzje. Jest osobą towarzyską, zwraca na siebie uwagę swoim zachowaniem, uwielbia być w centrum uwagi. Dobrze czuje się w roli lidera, posiada wrodzoną charyzmę, która pozwala jej zrzeszać tłumy. Otacza się raczej grupką dalszych znajomych oraz współpracowników – nie angażuje się szybko w relacje, przez co posiada niewielką ilość przyjaciół. Niestety, wszystko to sprawia, że nie dostrzega swoich wad. Czuje się silną i niezależną kobietą, co może początkowo wzbudzać zainteresowanie adoratorów, jednak czasem wręcz ich odstrasza swoją niezłomnością.

Związki i miłość

W relacjach miłosnych Adrianna bywa chłodna i opanowana, nie jest typem uległej romantyczki. Potrafi zdominować mężczyznę, przez co znalezienie idealnego partnera może zająć jej więcej czasu niż jej rówieśnikom. Kobiety noszące imię Adrianna często skrycie marzą o wielkiej miłości. Choć są wyjątkowo lojalne, równocześnie ciężko znaleźć im partnera, które spełni wysokie wymagania. Związek z Adrianną nie jest prosty. Nie jest to kobieta, która całe swoje życie poświęci dbałości o domowe ognisko. Nie oznacza to jednak, że Adrianna będzie złą żoną lub matką – to kobieta, z którą nie sposób się nudzić, i choć nie spędzi ona wielu lat w pieluchach, doskonale dogada się ze starszymi dziećmi i nastolatkami. Dodatkowo Adrianny nie mają problemów z ustalaniem zasad i konsekwentnym ich wdrażaniem, dlatego często całkiem dobrze sprawdzają się w roli matek.

Adrianna – predyspozycje zawodowe

Adrianna to osoba, która doskonale czuje się na stanowiskach kierowniczych i liderskich. Potrafi być doskonałym dyplomatom i negocjatorem, jest ambitna i skutecznie osiąga zamierzone cele, dzięki czemu chętnie podejmuje pracę w dużych korporacjach. Osoba o tym imieniu sprawdzi się również jako kierownik sklepu lub restauracji, a także pracownik w dziale marketing -owym. Siła, determinacja i dążenie do osiągania jak najlepszych efektów sprawiają, że kobiety o imieniu Adrianna często realizują się we własnych biznesach i mogą osiągnąć ogromny sukces zawodowy. Imiona takie jak Adrianna oznaczają silne i odważne osobowości, które nie boją się wyzwań i chętnie pokonują własne słabości. Ze względu na miłość do sportu i aktywnego wypoczynku Adrianny chętnie zostają trenerkami personalnymi i przewodniczkami górskimi.

Imieniny Adrianny:

9 stycznia
4 oraz 5 marca
8 oraz 9 lipca
26 sierpnia
8 oraz 9 września