Fryzura intymna ukobiety. Jak dbać o wygląd okolic intymnych

Okolice intymne to bardzo ważna sfera u każdej kobiety. Jest to także jedno z najbardziej wrażliwych miejsc na ciele, które wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. W naturze okolica intymna jest porośnięta owłosieniem, którego wiele z kobiet regularnie się pozbywa. Możemy także wykonać sobie fryzurę okolic intymnych. Taki zabieg przeprowadza się samodzielnie w zaciszu własnego domu lub można skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych , które oferują takie zabiegi.

Rodzaje fryzur intymnych

Rodzajów fryzur intymnych jest wiele. Mogą przybierać one bardzo różnorodną formę. Dla wielu z nas paseczek czy trójkącik pozostawiony najczęściej na wzgórku łonowym to najczęstsza forma upiększenia okolic intymnych. Jednak fryzur, a dokładnie rzecz ujmując motywów jakie możemy sobie zrobić w tamtej okolicy jest całe mnóstwo. Oczywiście najpopularniejsze to paseczki oraz trójkąty, ale nie brakuje też Pań. które decydują się na bardziej wyszukane wzory takie jak np. serca, błyskawice czy strzałki. W tworzeniu wzorów mamy naprawdę duże pole do popisu, musimy tylko użyć naszej wyobraźni. Oczywiście jeżeli nie mamy wprawy oraz odpowiednich umiejętności to zdecydowanie warto skorzystać z usług specjalisty.

Mogłoby się wydawać, że w czasach kiedy króluje depilacja i epilacja okolic intymnych, fryzury w tym miejscu przeszły do historii. Jednak takie stwierdzenie jest błędne. Bardzo wiele pań się na nie decyduje. Jaki jest tego powód? Otóż coraz więcej kobiet lubi zaskakiwać swoich partnerów w łóżku i nie tylko. Zdecydowanie ciekawa fryzura okolic intymnych to urozmaicenie i pewien bodziec ciekawości dla partnera i stanowić pewien rodzaj urozmaicenia życia seksualnego.

Jak prawidłowy wykonać fryzurę intymną? Kto świadczy takie usługi?

Jeżeli planujesz prosty wzór (np. pasek, trójkąt itp.) możesz spokojnie wykonać go sama w domu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wykonania samemu także bardziej skomplikowanego wzorku. Jest to czasochłonne oraz wymaga od nas wprawy i umiejętności w sprawnym posługiwaniu się maszynką. Jak się do tego przygotować? Oto kilka prostych wskazówek, które ułatwią Ci ten zabieg upiększający. Najpierw należy dokładnie umyć okolice intymne specjalnym żelem do tego przeznaczonym oraz wykonać peeling ciała pokrytego włoskami. Zapobiegnie to ich wrastaniu oraz złuszczy martwy naskórek. Jeżeli Twoje włoski są długie to koniecznie przytnij je nożyczkami, zdecydowanie ułatwi Ci to nadanie odpowiedniego kształtu fryzurze intymnej. Spryskaj maszynkę płynem do dezynfekcji. Rozprowadź żel do golenia na okolicy zabiegowej i zgalaj niechciane włoski. Należy czynność tą wykonywać bardzo ostrożnie, bo zwłaszcza przy skomplikowanych kształtach bardzo łatwo o zacięcie. Następnie zmywamy żel i osuszamy miejsce zabiegowe. Jeżeli jest taka potrzeba możemy pozostałe niechciane włoski usunąć pęsetą lub dogolić.

Jeżeli w Twojej sypialni panuje rutyna lub zawsze goliłaś miejsca intymne na zero, spróbuj wykonać sobie fryzurę intymną. Nie tylko przełamie ona rutynę, ale pozwoli wnieść powiew świeżości do waszego życia intymnego. Jedno jest pewne, że taka zmiana nie zostanie nie zauważona przez Twojego partnera. Ponadto badania przeprowadzone wśród Panów udowodniły, że takie fryzury wpływają na męską wyobraźnię i bardzo ją pobudzają.