Potęga życia

Człowiek dzięki swojej wewnętrznej sile nigdy nie stanie się ofiarą otoczenia w jakim się znajduje, sam stworzy sobie warunki które będą mu sprzyjać, będą mu poddane, jego świadomość i poczucie wewnętrznego spełnienia oraz wewnętrzna energia będą działać zgodnie z jego wolą.

Efekt jojo

Dlaczego jako społeczeństwo zaczynamy interesować się wszystkim tym co nas niszczy bardziej niż tym, co nas buduje? Przykładem mogą być wiadomości, którymi codziennie nas karmią, które, są naszpikowane olbrzymią siłą przekazu, zwróćcie uwagę dla porównania jak często w telewizji pojawia się pozytywna informacja, a ile jest strasznych, przerażających wzbudzających poczucie strachu informacji, dlaczego nie przekazywane są nam zwykłe dobre treści? Tylko te o kradzieżach, pedofilii, morderstwach, śmierci, nędzy?, odpowiedz szybko się nasuwa, otóż te treści bardzo dobrze się sprzedają a telewizja, prasa, social media to fortunny biznes i tylko pieniądze są najważniejsze nie my i nasz stan emocjonalny. Podczas przeglądania kolejnych stron w Internecie czy kanałów w telewizji powinniśmy zwrócić się do własnego rozsądku, włączyć myślenie, i używać mózgu, rozważnie odbierać informacje.

Informacje tego typu rozprzestrzeniają się w zawrotnej prędkości powodując szereg rozmów, i rozprawiań u odbiorców, przysposabiające jednocześnie do poczucia strachu i bezradności.
Mamy tendencje do ciągłego narzekania na wszystko po kolei, na związek, na małe zarobki, na prace, na ludzi którzy nas otaczają, zazwyczaj dzieje się tak gdyż, poszukujemy pocieszenia, błędy które, widzą w nas inni zazwyczaj są problemami ich samych, od zawsze łatwiej było za wszystko obwinąć każdego nie widząc własnych błędów. Musimy rozpocząć od naprawy samego siebie, bo tylko wówczas będziemy mogli poddać się swobodnemu tworzeniu.
Jeżeli chcemy tworzyć „coś” dzisiaj, „coś” nowego, musimy pójść o krok naprzód, aby stworzyć dla siebie
dobrą przyszłość należy nauczyć się cieszyć tym co teraz, i pogodzić się z tym co było czyli z przeszłością.

Bez limitów

Energia staje się niewyczerpalna, gdy płynie z pasji, tylko to co człowieka fascynuje przynosi mu niesamowitą siłę
Ile razy zastanawiałeś się skąd w innych tyle energii, nawet starszych od ciebie a inni są wiecznie zmęczeni? W tej kwestii godziny snu nie maja znaczenia, biorąc pod uwagę wyniki badań przeprowadzonych w formie wywiadu wśród ludzi deklarujących całkowite spełnienie się w życiu wyszło, że śpią zdecydowanie krócej niż inni. Zanim tak naprawdę ja sama zaczęłam doceniać to co mam i być za wszystko wdzięczna potrafiłam spać nawet w ciągu dnia w sumie po dziesięć i więcej godzin. Opowiedz nie jest trudna, otóż kiedy zaczynamy swoim celom, i wizjom nadawać namacalny „kształt”, cieszy nas to co robimy, wówczas kumuluje się w nas niewyczerpalna energia, wręcz podniecenie ,radość popychająca do przodu,

Kiedy jednak będziemy się skupiać wyłącznie na narzekaniu na różne dziedziny naszego życia, to skupimy się na „nędznej” egzystencji zastanawiając się ciągle dlaczego jesteśmy ofiarami, lub rozważając w nieskończoność niechciane, nie dobre rzeczy. Należy działać tak, by wszystko było w jak najlepszym interesie ze sobą samym. Energia która, działa budująco jest motorem do wytwarzania jeszcze większej jej ilości w twoim życiu, wszystko zależy od podejścia, staraj się unikać ludzi którzy, tylko narzekają, po pewnym czasie ty sam zaczniesz czuć się gorzej, dlatego kontroluj własne emocje, kontroluj sytuacje, kochaj życie i nie pozwól nikomu namieszać we własnych myślach które, powinieneś strzec przed każdym intruzem.

Twoja energia wewnętrzna to twoje najcenniejsze paliwo dlatego nikt z pracy, koleżanka, kolega, członkowie rodziny, telewizja, gazety, nie mają prawa odebrać tobie twojej ożywczej unikatowej energii, naprawdę nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak wielką wartością jest życie. staraj się praktykować zawsze bycie sobą, i okazuj dobro innym, nie muszą się odwdzięczać, ważny jesteś ty, zmiany w człowieku to droga, podróż do własnego wnętrza, to próba „przemeblowania” własnego „Ja” w końcu tak jakbyś chciał.
Wyłącz telewizor, komputer, zrezygnuj z Facebooka, otwórz się na przyrodę, nie toczmy ze sobą walki oraz z własnym wiecznym chciejstwem, przez które całkowicie zapominamy i nie wiemy kim jesteśmy i co cennego posiadamy, natomiast powinniśmy z tego co mamy uczynić możliwość do osiągania wszystkiego tego, czego pragniemy.

Gdy spotyka cię coś nie przewidzianego, staniesz w obliczu ciężkich, trudnych chwil, proszę od razu włącz w sobie „opcje” szukania nowej drogi, innych rozwiązań, nie poddawaj się, determinacja jest kluczem, a ciekawość narzędziem do tego by wszystkiemu jeszcze raz nadać nowy, lepszy, spójniejszy z tobą kierunek.