Peeling chemiczny – tajemnica pięknej skóry

Jaka jest tajemnica pięknej cery? To muszą być peelingi chemiczne! Ten przyjemny zabieg pozostawia naszą cerę wygładzoną i dokładnie oczyszczoną. Dodatkowo, wspomaga on też wchłanianie innych substancji zawartych w naszych kremach, czy serum. Nie tylko złuszcza on martwy naskórek, ale też wspomaga działanie innych produktów, które są częścią naszej codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto go wykonywać i jaki jest jego wpływ na kondycję naszej skóry?

W jaki sposób działa peeling chemiczny?

Peeling chemiczny w swoich efektach bardzo przypomina klasyczne peelingi mechaniczne, z tym, że często okazuje się dużo łagodniejszy dla skóry. Jednocześnie, dogłębnie oczyszcza on naszą cerę i pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń i martwego naskórka. Taki peeling warto robić regularnie, żeby efekty utrzymywały się na dłużej. Takie dogłębne czyszczenie sprawia też, że substancje czynne innych produktów wchłoną się dużo lepiej.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Peeling chemiczny złuszcza warstwę rogową naszej skóry, dzięki czemu pozostawia ją wygładzoną i napiętą. Wywołuje on też wzrost zawartości kwasu hialuronowego, dzięki czemu nasza twarz będzie wyglądać dużo młodziej. Poprawia on elastyczność skóry i dogłębnie ją oczyszcza, przygotowując ją na inne zabiegi kosmetyczne. Ma on więc bardzo kompleksowe działanie, które widać już po pierwszym zbiegu. Warto jednak powtarzać go co jakiś czas, żeby pożądane efekty utrzymywały się na dłużej.

Kiedy nie powinniśmy robić peelingu chemicznego?

Jak wszelkie zabiegi tego typu, peelingi chemiczne mają swoje przeciwskazania, do których musimy się stosować, jeśli nie chcemy, żeby zabieg nam zaszkodził. Nie powinniśmy robić tego zabiegu jeśli mamy na skórze różnego rodzaju rany czy stany zapalne. Możemy też zapomnieć o nim, jeśli nasza skóra jest bardzo wrażliwa. Taki peeling może jej tylko zaszkodzić, a tego chyba nie chcemy. Zanim zdecydujemy się na peeling chemiczny, warto zorientować się też jakie są składniki w produkcie, który zostanie nałożony na naszą skórę. Może się bowiem okazać, że mamy alergię, na któryś ze składników aktywnych.

Zazwyczaj jednak peelingi chemiczne są bezpiecznym zabiegiem, który sprawdzi się u większości osób. Sprawi on, że nasza skóra będzie wygładzona i promienna, dzięki czemu z pewnością szybko wrócimy po kolejną kurację. Dzięki niemu dużo lepsze efekty osiągniemy też podczas innych zabiegów, bo wszystkie składniki będą miały mocniejsze działanie i będą wchłaniać się dużo głębiej w warstwy naszej skóry.