Jak pozbyć się kaca.

Praktyczne porady jak pozbyć się kaca leczenie kaca

  1. Na ból głowy zimny okład. Jeżeli dopadł cię ból głowy po imprezie, zastosuj zimny okład na czoło, może to być ręcznik zmoczony w zimnej wodzie, mrożonka owinięta w ściereczkę lub żelowy kompres chłodzący.
  2. Ratunek w soku pomidorowym i kiszonkach. Nawodnienie organizmu to bardzo ważny element wali z kacem, jednak sama woda to za mało, ponieważ nasz organizm potrzebuje witamin i mikroelementów, aby jak najszybciej móc się zregenerować. Jeżeli zatem przygotujemy koktajl z soku pomidorowego, soku z kiszonych ogórków z dodatkiem kminku, możemy mieć pewność, że nasz organizm Potas z soku pomidorowego szybko wyleczy bóle mięśni, witamina C i probiotyki z soku z kiszonej kapusty uzupełnia niedobory witaminowe, a dodatkowo usunie część toksyn z organizmu. Na koniec kminek wspomoże trawienie.
  3. Domowa sauna. Jeżeli nie mamy w domu sauny, powinna wystarczyć łazienka i gorąca woda, razem z parą i potem nasze ciało oczyszcza się z toksycznych substancji, przez które odczuwamy ból głowy.
  4. Wyjdź na spacer, oddychaj głęboko i dotleń się, tlen poprawia samopoczucie i złagodzi bóle głowy.
  5. Spróbuj coś zjeść, pomimo braku apetytu śniadanie to bardzo ważny element leczenia kaca. Jeżeli na nic nie masz ochoty, postaw na jajecznicę na boczku, dodaj pomidory i podpiecz, a najlepiej spal grzanki. Wypij do tego zakwas z kiszonych warzyw lub zagryź kiszonym ogórkiem.
  6. Aby złagodzić skutki kaca warto pić wodę mineralną niegazowaną, napoje izotoniczne, sok pomidorowy, kwaśne soki warzywne, wodę z ogórków kiszonych, sok z kiszonych buraków, herbatę imbirową z miodem, zieloną herbatę, Yerbe Mate, kefir maślankę, jogurty probiotyczne.
  7. Jedz szparagi, aminokwasy i minerały znajdujące się w zielonych szparagach mogą złagodzić objawy kaca. Można je podgotować lub upiec, dodać do jajecznicy lub ugrilować z boczkiem. Warto wiedzieć, że zjedzone przed zakrapianą imprezą, pomogą uchronić komórki wątroby przed szkodliwymi metabolitami alkoholu. Z kolei zjedzone z rana po imprezie przyspieszą metabolizowanie nadmiaru alkoholu.

Aby przyspieszyć swoją regenerację i powrót do zdrowia po imprezie prawdopodobnie każdy zastosuje metoda, która bezie dla niego najlepsza, lub taką, która będzie możliwa. Jednak aby na przyszłość uniknąć zatrucia i nie dopuścić do zatrucia alkoholowego, warto odpowiednio przygotować się do imprezy.
Kluczowym elementem może okazać się zjedzenie odpowiedniego posiłku, bogatego w węglowodany, tłuszcze i kiszonek, które zabezpieczą naszą wątrobę.