Czasem wystarczy jeden dobry pomysł, by zmienić Twoje życie. O ile go zrealizujesz!

„Pomysły mogą zmienić życie. Czasami do otwarcia drzwi wystarczy jeszcze jeden dobry pomysł”. –Jim Rohn {Amerykański filozof biznesu, autor i mówca}
Gdzie jesteś i co robisz, gdy zazwyczaj wpadasz na pomysł? Jedziesz samochodem? Leżysz w łóżku? Myjesz włosy pod prysznicem? Czy bierzesz udział w burzy mózgów ze współpracownikami lub kolorujesz ze swoim małym dzieckiem?

Pomysły mogą pojawiać się nagle. Tak naprawdę w każdych okolocznościach. I co najważniejsze- mają gigantyczny potencjał, by zmienić życie. O ile je wykorzystasz,

Chociaż nie jest to do końca oryginalna koncepcja,  bo każdy to wie, z pewnością jest to słuszna i godna rozpatrzenia sprawa, by uświadomić Ci, jak wiele może zdziałać jeden dobry pomysł.

Pomysły doprowadziły do wynalezienia poduszek powietrznych i klimatyzacji, kuwet dla kotów i butów do biegania, parków rozrywki i termometrów. Ktoś miał pomysł. Ktoś nad tym działał. Życie milionów ludzi się zmieniło. I ktoś na tym wiele zarobił.
Powstaje zatem pytanie, kto podjął działanie? Czy osoba z pomysłem? Czy zaryzykował, by wcielić s życie swój pomysł i urzeczywistnił go? A może dana osoba podzieliła się pomysłem z kimś innym, a potem odeszła, zostawiając cały zysk innym? Być może w naszym spornym społeczeństwie myśliciel i sprawca spotkali się ponownie na sali sądowej, kłócąc się o to, kto powinien zbierać korzyści finansowe.
Oczywiście nie wszystkie pomysły przynoszą ogromne pieniądze. Niektóre pomysły poprawiają jakość naszych relacji. Pomyśl o mamie, której pomysłem jest spakowanie dobrego jedzenie na piknik, załadowanie dzieci do samochodu i spotkanie z tatą w jego miejscu pracy, aby mogli pojechać na ucztę do pobliskiego parku lub na plażę. To świetny pomysł! Dziecko, które w ciepły wiosenny dzień zechce odwiedzić starszego sąsiada, też ma świetny pomysł.

Ale co się dzieje, gdy mama lub dziecko wpadnie na pomysł i nie zastosuje się do niego? A jeśli mama jest zbyt zajęta, zbyt zmęczona lub martwi się, że tacie nie spodoba się ta niespodzianka? Co jeśli dziecko będzie się zastanawiać, o czym będzie rozmawiać z sąsiadem i zamiast tego zdecyduje się zagrać w piłkę z kolegami?
Co się dzieje? Nic się nie zmienia. Relacja rodzinna pozostaje taka sama. Tata wraca do domu z pracy i znajduje rzeczy tak, jak zawsze. Sąsiadka widzi dzieci grające w piłkę na ulicy, tak samo jak każdej wiosny. Nic się nie zmienia.

Każdego dnia masz pomysły. Piosenka w radiu, reklama telewizyjna lub rozmowa może sprawić, że wpadnie ci do głowy coś, co rozjaśni komuś dzień, odmieni czyjeś życie lub sprawi, że poczujesz się lepiej. Każdego dnia dokonujesz wyboru, czy chcesz działać zgodnie ze swoimi pomysłami, czy nie.
Ale niektóre są ulotne. Wydaje się, że znikają tak szybko, jak się pojawiły, i możesz je zapamiętać tylko wtedy, gdy wydaje się, że jest za późno, aby na nich działać. Na przykład mężczyzna przejeżdżający obok furgonetki kwiaciarni może pomyśleć: „Powinienem kupić kwiaty dla mojej ukochanej pani”, ale zanim w pełni zrealizuje ten pomysł, ryczący klakson wypycha go z głowy. Później, kiedy dowiaduje się od swojej miłości, że jej koleżanka z pracy dostała tego dnia kwiaty, myśli: „Za późno. Jeśli teraz kupię kwiaty, będę wyglądać jak naśladowca”.
Jeśli odkryjesz, że masz więcej pomysłów niż czasu i energii, aby je zrealizować, po prostu zrelaksuj się i ciesz się tymi, na których działasz. Niektóre pomysły mogą trwać latami, a inne mogą zostać odrzucone natychmiast lub po ich rozważeniu.
Co robisz ze swoimi pomysłami? Czy pozwalasz im zmienić swoje życie lub relacje? Czy masz szansę je rozwijać i czerpać korzyści lub wyciągać wnioski z konsekwencji? A może odpychasz je na bok i mówisz sobie, że nie zadziałają, nie zrobią różnicy, nie będą miały znaczenia?

Pomysły mogą przychodzić z łatwością. Prawdopodobnie przesiewasz ich tysiące każdego dnia. Ale samo wpadnięcie na nie nie poprawi twoich relacji, nie zwiększy szans na awans ani nie przebuduje Twojej kuchni. Musisz także podjąć działania w oparciu o swoje pomysły.
Stawiam ci wyzwanie: nóś dzisiaj ze sobą kartkę papieru i długopis. Zapisz trzy lub cztery pomysły – myśli – które przyjdą ci do głowy w ciągu dnia. Nie muszą być innowacyjne, wysoce kreatywne, a nawet szczególnie przydatne. Niektóre pomysły są zabawne, powszechne lub pozornie nieistotne. Ale co zaskakujące, to one mogą mieć największy wpływ na twoje relacje lub karierę.