Psycholog – lekarz wspierający w zdrowiu

Masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia psychicznego? Czujesz się źle, szukasz pomocy wśród swoich znajomych, którzy nie potrafią Ci pomóc i wysyłają Cię dalej bez większego przejęcia się? Nie wiesz co się z Tobą dzieje od dłuższego czasu? Zadbaj o swoje zdrowie , które jest bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu. Zdaj się na wiedzę i doświadczenie specjalistów. Nie każ sobie cierpieć, daj sobie szansę na pomoc i szczęście. Postaw na zdrowie

Pomoc psychologiczna – jak odbywa się terapia

Jeśli zdecydujesz się na pomoc musisz postawić na odpowiedniego specjalistę. Wiadomo, że ciężko znaleźć psychologa, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie pomoże nam uporać się z naszymi problemami. Dobrze dobrany psycholog odpowiednio wysłucha, dobierze psychoterapię w odpowiednim dla Ciebie nurcie i pomoże Ci stawić czoła problemom, pomoże Ci również zrozumieć siebie i swoje wątpliwości, emocje i to, co Cię przytłacza. Jeśli myślisz, że psychoterapia to wyłącznie bezsensowne gadanie jednego człowieka do drugiego, to mylisz się. Psycholog poprzez obserwację oraz odpowiednie ćwiczenia dopasowuje do Ciebie odpowiedni profil psychologiczny na podstawie którego wykonywać będzie kolejne akcje wspomagające pewne schematy, abyś był w stanie bezproblemowo w sytuacjach stresowych bądź w sytuacjach przytłaczających reagować w taki sposób, abyś nie trafiał z powrotem do złego stanu, a umiał żyć dalej bez większych problemów. Wiadomo, że psycholog nie wykona całej pracy za pacjenta, jednak w większości przypadków psycholog wykona zasianie zalążka nadziei, którą będzie próbował przekłuć w działanie po Twojej stronie.

Daj sobie pomóc, pozwól się ponieść emocjom, nie ukrywaj nic przed terapeutą, gdyż to właśnie szczerość nie przed terapeutą leczy, a przed samym sobą. Człowiek ma w naturze ukrywanie wielu faktów sam przed sobą, dlatego należy uwierzyć w siebie, stawić czoła swoim problemom, swojej przeszłości oraz swoim tak zwanym demonom, które są z nami, pokonać je i żyć pełnią życia już bez nich. Nie uda Ci się osiągnąć stanu spokoju i odpoczynku, kiedy wciąż masz z tyłu głowy traumatyczne doświadczenia, które bez przerwy na Ciebie wpływają. Człowieka kształtuje wiele czynników, warto się im przyjrzeć, poznać te, które powodują u nas problemy, zawalczyć o normalność, którą daje odpowiednie ich przepracowanie.

Oczywiście jest możliwość, że poradzisz sobie z nimi samodzielnie lub poczujesz, że jesteś od nich wolny, jednak bardzo często jest to złudne uczucie pokonania czegoś w sobie bez odpowiedniego pozbycia się tej sytuacji z siebie. Ona może nadal być w człowieku i nadal wpływać na jego dalsze decyzje. Nie czekaj z leczeniem do samego końca, nie odkładaj stabilności psychicznej i emocjonalnej na wieczne nigdy, gdyż to właśnie problemy psychiczne są dla nas najgorsze, najbardziej wpływające. Nie pozwól manipulować siebie przez siebie, daj sobie pomóc, zdecyduj się na terapię i żyj pełnią życia.