Ogrodzenia elektryczne dla zwierząt hodowlanych oraz ogrodzenia ochronne

Hodowla drobiu, bydła czy innych zwierząt wiąże się z koniecznością stworzenia im odpowiednich warunków. Podstawą w tym przypadku jest więc inwestycja w specjalne ogrodzenie, które nie tylko uniemożliwi zwierzętom ucieczkę lub opuszczanie wyznaczonych miejsc, ale również zapewni im bezpieczeństwo. Ogrodzenia hodowlane powinny być więc charakteryzować się wysoką jakością, niezawodnością oraz trwałością – tak, aby móc korzystać z nich przez wiele lat.

Co warto wiedzieć o ogrodzeniach elektrycznych dla zwierząt hodowlanych?

Zasada działania elektrycznego ogrodzenia dla zwierząt hodowlanych, czyli tzw. elektrycznego pastucha, jest niezwykle prosta. Po zbliżeniu się do ogrodzenia zwierzę zostaje porażone prądem z niewielką siłą, który nie powoduje nadmiernego bólu i nie stanowi zagrożenia. W efekcie jednak wyrabia się w nim nawyk kojarzenia dotykania płotu z nieprzyjemnym impulsem. To z kolei sprawia, że rezygnuje ono z podejścia do ogrodzenia, chcąc uniknąć bólu.

Ogrodzenie w postaci pastucha elektrycznego jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym dla zwierząt i nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia. Jednocześnie przynosi pożądane skutki, a ponadto charakteryzuje się niską ceną, prostym montażem oraz długą żywotnością. Jak dodaje ekspert z firmy Rolmasz w Żarach, która oferuje akcesoria związane z ogrodzeniami:

Wybór rodzaju ogrodzenia elektrycznego musi być jednak dostosowany do różnych czynników, takich jak ukształtowanie terenu i typ zwierząt gospodarskich. Ze względów bezpieczeństwa należy również rozważyć odpowiednie oznakowanie terenu, zwłaszcza jeśli łąka znajduje się w pobliżu terenów publicznych. 

Ogrodzenia ochronne dla zwierząt hodowlanych

Wśród ogrodzeń ochronnych dla zwierząt dużą popularnością cieszą się m.in. siatki hodowlane. Idealnie nadają się do budowy ogrodzeń dla małych zwierząt, takich jak króliki, kury, kaczki czy gęsi. Świetnie także sprawdzą się wśród osób zajmujących się hodowlą ptaków ozdobnych. Ponadto przy ich pomocy można stworzyć tzw. woliery dla drobiu, które umożliwiają zwierzętom przebywanie poza budynkiem gospodarskim i jednocześnie zapewniają ochronę przed wiatrem, zimnem oraz drapieżnikami i uniemożliwiają ucieczkę poza wyznaczony obszar. Siatki hodowlane występują w wielu wariantach, które różnią się od siebie materiałem – są to przede wszystkim: siatki zgrzewane, powlekane PVC, zgrzewane ocynkowane, wykonane z tworzywa sztucznego. Do stworzenia ogrodzenia dla zwierząt hodowlanych można wykorzystać także siatki heksagonalne, nazywane także sześciokątnymi oraz leśne. Jeśli szukasz zaufanego sklepu, w którym znajdziesz wszystko od akcesoriów do ogrodzeń, przez panele ogrodzeniowe, aż po okucia budowlane w Żarach, to sprawdź ofertę firmy Rolmasz, która oferuje także sprzedaż internetową.

Warto pamiętać o tym, aby zawsze dobrać rodzaj ogrodzenia – zarówno elektrycznego, jak i tradycyjnego – do indywidualnej specyfikacji hodowli. Zagwarantuje to funkcjonalność oraz zapewni maksymalne bezpieczeństwo i ochronę zwierząt.