Jak wyjść ze strefy przyjaciela?

Są wśród nas osoby, które bardzo nam się podobają, jednak możemy ta osoba może nas traktować wyłącznie jako przyjaciela, dlaczego?

Możemy nie być dla tej osoby zbyt atrakcyjni i nie chodzi typowo o wygląd, jednak on też może być powodem, więc co możemy zrobić kiedy podoba nam się ktoś a ta osoba traktuje nas po przyjacielsku?

Rozwój osobisty – poprawić umiejętność komunikacji

Kiedy jesteśmy nie śmiali bardzo często odrzuca to osobę która nam się podoba, dlatego ważne jest, by ćwiczyć swoją pewność siebie oraz ćwiczyć komunikację, być bardziej śmiałym, otwartym i mieć poczucie humoru. Warto też poćwiczyć nad dykcją, to również bardzo pomaga.

Jednak problem, może leżeć gdzieś indziej, nie zawsze musi być to wina naszej śmiałości czy komunikacji, jednak na przykład stylu życia, dlatego innym ważnym elementem jest

Styl życia

Styl życia to również bardzo ważny element by nawiązywać dobre relacje międzyludzkie, jeśli chcemy zaplusować u innych lub u konkretnej osoby, musimy zmienić nasz styl życia, może być to element który odstrasza od nas.
Warto zmienić nasze dotychczasowe życie, zacząć rozwijać jakieś hobby, bardzo często hobby przyciąga ludzi, więc warto rozwijać coś co nas interesuje.

Status Społeczny

Status społeczny to rzecz która świadczy bardzo mocno o naszej osobie, jeśli jesteśmy szanowani i respektowani, bardzo łatwo możemy przyciągnąć drugą połówkę do siebie, jednak kiedy jesteśmy “popychadłem” i jesteśmy nieszanowani, mamy bardzo małe szanse na to, by ktoś kto nam się podoba zainteresował/zainteresowała się nami, warto nad tym pracować, ponieważ jest to ważny element.

Być wyzwaniem

Kiedy zaczynamy jakąś relację z kimś i nie chcemy wpaść w friendzone, musimy zrobić wszystko, aby być wyzwaniem, żeby gra była warta świeczki, ponieważ kiedy osoba która nam się podoba bardzo łatwo nas zdobędzie, bardzo szybki możemy nas zostawić – “łatwo przyszło, łatwo poszło” dlatego musimy pokazywać brak zainteresowania, wtedy nasze szanse będą rosły nieustannie.

Ograniczyć kontakt

Jeśli powyższe rady nie przyniosą większego rezultatu, warto będzie ostudzić relacje, ograniczyć do minimum. Po jakimś czasie stopniowo, wdrażać powyższe rady i wtedy powinniśmy odnieść sukces, musimy trzymać się tych kilku zasad, a wszystko pójdzie po naszej myśli, relacje międzyludzkie to temat bardzo obszerny i ciekawy, jednak nie jest skomplikowany, trzeba tylko trochę pomyśleć i poczytać i wszystko będzie łatwe i jasne.