Nowoczesne ramy do obrazów – przegląd rozwiązań

Osoby zajmujące się malowaniem po numerach, a także innymi formami tworzenia dzieł artystycznych, na pewno zdają sobie sprawę, jak duże znaczenie ma dopasowanie odpowiedniej ramy. Umożliwia ona piękne i bezpieczne wyeksponowanie pracy, a następnie jej zawieszenie na ścianie lub postawienie w widocznym miejscu. Dzięki temu każdy może podziwiać obraz. W poniższym artykule omawiamy charakterystykę nowoczesnych ram – sprawdź je!

Początkowi artyści mogą nie chcieć pokazywać swoich dzieł, ponieważ się wstydzą. Z czasem jednak zrozumieją, jak ważna jest umiejętność pochwalenia się swoją pracą. Warto wyeksponować obrazy, aby każdy mógł je swobodnie podziwiać. W tym celu dobrym pomysłem jest stosowanie nowoczesnych ram, o których więcej mówi pracownik sklepu iPicasso.pl, gdzie sprzedawane są zarówno obrazy do malowania po numerach, jak i pasujące do nich ramy:

Nowoczesne ramy wyróżniają się pięknym, eleganckim wyglądem. Świetnie będą się prezentowały we wszystkich wnętrzach, nie tylko tych urządzonych nowocześnie, ale również innych. Zamocowanie w nich obrazów jest proste i na pewno każdy sobie z tym poradzi.

W jakich rozmiarach i kolorach dostępne są ramy do obrazów, zdjęcia?

Bogaty wybór wymiarów i kolorów ram do obrazów sprawia, że wszyscy mogą dopasować model odpowiedni dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się produkty w trzech rozmiarach: 30×40, 40×50 oraz 50×65. Właśnie w takich wymiarach zazwyczaj są wybierane obrazy do malowania po numerach. Ramy powinny być idealnie do nich dobrane, aby nie pozostawało w nich wolne miejsce. Nie mogą być też oczywiście za małe. We właściwie dopasowanych ramach obraz pięknie będzie się prezentował zarówno w pozycji wiszącej, jak i stojącej. Od Ciebie zależy, w jaki sposób go zaprezentujesz.

Nowoczesne ramy do obrazów przede wszystkim polecamy do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym, klasycznym czy glamour. Podczas wyboru skup się na kolorystyce, ważne, aby pasowała ona nie tylko do wystroju danego pomieszczenia, ale również do namalowanego obrazu. Dużo osób decyduje się na zakup jasnych ram, największym zainteresowaniem cieszy się klasyczny model biały wykonany z recyclingowego plastiku. Wykorzystanie ponownie tworzywa sztucznego zwiększa ekologiczność i atrakcyjność cenową takich ram.