Samochód idealny do jazdy po mieście

Idealne auto do jazdy miejskiej

Jazda w miejskich warunkach jest specyficzna. Korki, liczne pasy dla pieszych, korki – to wszystko utrudnia prowadzenie auta i wymaga ogromnego skupienia kierowcy. Miasto to również tłok, a więc mała ilość miejsca do zaparkowania. Dlatego potrzebne jest odpowiednie auto miejskie, który ułatwi jazdę w tych specyficznych warunkach.

Pożądane cechy

Auto miejskie powinno posiadać pewne cechy:
Oszczędność – jazda miejska to również inne spalanie paliwa. Dlatego samochód miejski powinien mieć odpowiednią funkcję, dzięki której oszczędność paliwa będzie możliwa.
Wspomaganie – w takim samochodzie przyda się kamera cofania oraz czujniki parkowania. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia samochodu w trudnych warunkach będzie zminimalizowane.
Pojemny bagażnik – przyda się podczas zakupów albo wycieczek i różnych podróży. Nawet małe auto miejskie może mieć pojemny bagażnik.
Małe auta miejskie używane to bardzo dobry pomysł na nabycie samochodu. Takie auta są warte uwagi, ponieważ można znaleźć naprawdę dobry model w atrakcyjnej cenie. Warto jednak dokładnie obejrzeć taki samochód oraz zrobić stosowny przegląd w warsztacie, aby mieć pewność, że samochód jest wart swojej ceny. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, w której okaże się, że kilka dni po dokonaniu płatności i użytkowaniu samochodu okaże się on niesprawny. Jakich samochodów szukać? Oto kilka modeli:
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost AT6 Titanium – 3 cylindrowy silnik, dopracowane podwozie, asystent martwego pola, kamera cofania – to tylko niektóre atuty tego zwinnego miejskiego samochodu.
Toyota Yaris III – przyjemnie się prowadzi, wygląda dobrze i ma wiele funkcji, które umilają jazdę z miejskich warunkach. To w końcu japońska niezawodność, którą warto sobie zapewnić.
Opel Corsa D – przestronność wnętrza, pojemny bagażnik, przyjemny design – to główne zalety tego auta. Przy odrobinie szczęścia używane można kupić w naprawdę dobrej cenie.

Podsumowanie

Samochód miejski powinien mieć cechy, które uprzyjemnią i nieco ułatwią jazdę w tego typu warunkach. Korki, pasy, światła.. to wszystko wymaga od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności. Samochód miejski musi więc być wyposażony w funkcje, które ułatwią kierowcy poruszanie się po mieście. Wszystkie opisane wyżej propozycje posiadają warte uwagi udogodnienia. Samochody te są także małych rozmiarów, nietrudno więc zaparkować nawet wówczas, gdy miejsca parkingowego nie jest dużo. Na rynku wtórnym można kupić je w atrakcyjnej cenie.